|
|
|
The Telegram
  • BOYS' SOCCER: Section III playoffs

    • email print
  • CLASS AA
    OCTOBER 22 OPENING ROUND
    No. 9 Syracuse-Henninger 2, No. 8 Central Square 0
    OCTOBER 23 OPENING ROUND
    No. 7 West Genesee 4, No. 10 Rome Free Academy 1
    OCTOBER 23 QUARTERFINALS
    No. 3 Liverpool 3, No. 6 Syracuse-Nottingham 0
    No. 4 Fayetteville-Manlius 4, No. 5 Utica-Proctor 1
    OCTOBER 24 QUARTERFINAL
    No. 1 Cicero-North Syracuse 3, No. 9 Syracuse-Henninger 0
    OCTOBER 25 QUARTERFINAL
    No. 2 Baldwinsville 1, No. 7 West Genesee 0
    OCTOBER 30 SEMIFINALS
    No. 4 Fayetteville-Manlius 2, No. 1 Cicero-North Syracuse 1
    No. 2 Baldwinsville 1, No. 3 Liverpool 0
    NOVEMBER 5 FINAL
    No. 2 Baldwinsville (14-3-1) vs. No. 4 Fayetteville-Manlius (14-4-0) at Liverpool High School, 7:15 p.m.
    CLASS A
    OCTOBER 22 OPENING ROUND
    No. 6 Cortland 5, No. 11 Central Valley Academy 0
    No. 7 Fulton 3, No. 10 Whitesboro 0
    No. 8 Indian River 6, No. 9 Oneida 1
    OCTOBER 24 QUARTERFINALS
    No. 1 Syracuse-Fowler 3, No. 8 Indian River 1
    No. 3 Watertown 2, No. 6 Cortland 1
    No. 4 Jamesville-DeWitt 5, No. 5 New Hartford 2
    OCTOBER 26 QUARTERFINAL
    No. 2 Syracuse-Christian Brothers Academy 4, No. 7 Fulton 1
    OCTOBER 30 SEMIFINALS
    No. 4 Jamesville-DeWitt 2, No. 1 Syracuse-Fowler 0
    No. 2 Syracuse-Christian Brothers Academy 2, No. 3 Watertown 1
    NOVEMBER 2 FINAL
    No. 2 Syracuse-Christian Brothers Academy (15-2-0) vs. No. 4 Jamesville-DeWitt (11-4-3) at Liverpool High School, 5 p.m.
    CLASS B
    OCTOBER 22 OPENING ROUND
    No. 5 Holland Patent 2, No. 12 South Jefferson 1
    No. 6 Marcellus 5, No. 11 Adirondack 0
    No. 9 General Brown 4, No. 8 Sherburne-Earlville 2
    OCTOBER 23 OPENING ROUND
    No. 7 Skaneateles 2, No. 10 Lowville Academy 0
    OCTOBER 24 QUARTERFINAL
    No. 4 Vernon-Verona-Sherrill 2, No. 5 Holland Patent 1
    OCTOBER 25 QUARTERFINALS
    No. 1 Syracuse-Westhill 4, No. 9 General Brown 1
    No. 6 Marcellus 1, No. 3 Cazenovia 0
    OCTOBER 26 QUARTERFINAL
    No. 7 Skaneateles 2, No. 2 Clinton 1
    OCTOBER 30 SEMIFINALS
    No. 1 Syracuse-Westhill 4, No. 4 Vernon-Verona-Sherrill 0
    No. 7 Skaneateles 2, No. 6 Marcellus 0
    NOVEMBER 5 FINAL
    No. 7 Skaneateles (12-7-0) vs. No. 1 Syracuse-Westhill (17-1-0) at Liverpool High School, 5 p.m.
    CLASS C
    OCTOBER 23 OPENING ROUND
    No. 11 Mt. Markham 2, No. 6 Syracuse-Bishop Ludden 0
    No. 7 Cooperstown 2, No. 10 Waterville 0
    No. 9 Thousand Islands 3, No. 8 Herkimer 0
    OCTOBER 25 QUARTERFINALS
    No. 1 Fabius-Pompey 3, No. 9 Thousand Islands 0
    No. 2 Hamilton/Morrisville-Eaton 3, No. 7 Cooperstown 0
    No. 3 West Canada Valley 3, No. 11 Mt. Markham 2
    No. 5 Manlius-Pebble Hill 2, No. 4 Tully 0
    OCTOBER 29 SEMIFINALS
    No. 1 Fabius-Pompey 3, No. 5 Manlius-Pebble Hill 0
    No. 3 West Canada Valley 2, No. 2 Hamilton/Morrisville-Eaton 0
    NOVEMBER 1 FINAL
    No. 3 West Canada Valley (11-6-1) vs. No. 1 Fabius-Pompey (16-1-1) at Chittenango High School, 7:45 p.m.
    CLASS D
    OCTOBER 22 OPENING ROUND
    No. 4 Owen D. Young 3, No. 13 Auburn-Tyburn Academy 0
    OCTOBER 23 OPENING ROUND
    No. 2 Watertown-Immaculate Heart 2, No. 15 McGraw 1, overtime
    No. 3 Copenhagen 6, No. 14 Madison 1
    No. 5 Cincinnatus 2, No. 12 Otselic Valley 1, overtime
    Page 2 of 2 - No. 6 Warners-Blessed Virgin Mary 4, No. 11 Alexandria Bay 2
    No. 7 Brookfield 3, No. 10 Sackets Harbor 2
    OCTOBER 24 OPENING ROUND
    No. 8 Lyme 3, No. 9 Old Forge 2
    OCTOBER 25 QUARTERFINALS
    No. 3 Copenhagen 2, No. 6 Warners-Blessed Virgin Mary 1
    No. 4 Owen D. Young 3, No. 5 Cincinnatus 2, overtime
    OCTOBER 26 QUARTERFINALS
    No. 1 Poland 5, No. 8 Lyme 2
    No. 2 Watertown-Immaculate Heart 3, No. 7 Brookfield 2
    OCTOBER 29 SEMIFINALS
    No. 1 Poland 4, No. 4 Owen D. Young 1
    No. 2 Watertown-Immaculate Heart 3, No. 3 Copenhagen 0
    NOVEMBER 1 FINAL
    No. 2 Watertown-Immaculate Heart (14-3-1) vs. No. 1 Poland (18-0-0) at Chittenango High School, 5:30 p.m.
      • calendar