|
|
|
The Telegram
  • SCHOLASTIC FOOTBALL: NYSPHSAA Championships Presented by the American Dairy Association & Dairy Council

    • email print
  • CLASS AA
    NOVEMBER 16 REGIONALS
    Section IV Elmira Free Academy 24, Section III Syracuse-Christian Brothers Academy 18
    Section V Rochester-Aquinas 48, Section VI Jamestown 34
    Section IX Monroe-Woodbury 38, Section II Albany-Christian Brothers Academy 25
    NOVEMBER 23 SEMIFINALS
    Section V Rochester-Aquinas 19, Section IV Elmira Free Academy 6
    Section IX Monroe-Woodbury 43, Section I White Plains 7
    DECEMBER 1 FINAL
    Section V Rochester-Aquinas 48, Section IX Monroe-Woodbury 13
    CLASS A
    NOVEMBER 15 REGIONALS
    Section IX Cornwall 34, Section I Somers 7
    Section IV Union-Endicott 43, Section III Carthage 7
    Section VI Williamsville North 23, Section V Eastridge 20
    NOVEMBER 16 REGIONAL
    Section II Queensbury 42, Section X Massena 0
    NOVEMBER 22 SEMIFINALS
    Section II Queensbury 36, Section IX Cornwall 27
    Section VI Williamsville North 27, Section IV Union-Endicott 14
    NOVEMBER 29 FINAL
    Section II Queensbury 36, Section VI Williamsville North 7
    CLASS B
    NOVEMBER 16 REGIONALS
    Section IX Marlboro 23, Section I Pleasantvile 14
    Section II Schalmont 60, Section VII Beekmantown 6
    Section VI Depew 29, Section V Geneva 9
    Section IV Maine-Endwell 35, Section III Cazenovia 34
    NOVEMBER 23 SEMIFINALS
    Section II Schalmont 66, Section IX Marlboro 0
    Section IV Maine-Endwell 35, Section VI Depew 13
    DECEMBER 1 FINAL
    Section IV Maine-Endwell 22, Section II Schalmont 21
    CLASS C
    NOVEMBER 15 REGIONAL
    Section II Hoosick Falls 27, Section X Ogdensburg Free Academy 6
    NOVEMBER 16 REGIONALS
    Section IV Chenango Forks 35, Section III General Brown 18
    Section VI Cleveland Hill 46, Section V Wayland-Cohocton 20
    Section I Rye Neck 47, Section IX Goshen-Burke Catholic 6
    NOVEMBER 23 SEMIFINALS
    Section I Rye Neck 14, Section II Hoosick Falls 0
    Section IV Chenango Forks 22, Section VI Cleveland Hill 0
    DECEMBER 1 FINAL
    Section IV Chenango Forks 28, Section I Rye Neck 27
    CLASS D
    NOVEMBER 15 REGIONALS
    Section VI Randolph 49, Section V Red Jacket 0
    Section IV Tioga 43, Section III Herkimer 13
    Section VII Moriah 34, Section II Cambridge 32
    NOVEMBER 16 REGIONAL
    Section IX Chester 26, Section I Tuckahoe 21
    NOVEMBER 22 SEMIFINALS
    Section VI Randolph 35, Section IV Tioga 6
    Section IX Chester 55, Section VII Moriah 14
    NOVEMBER 29 FINAL
    Section VI Randolph 42, Section IX Chester 13
      • calendar